O firmie

Firma Eko Easy od ponad 10 lat zajmuje się kompleksową obsługą formalno- prawną w zakresie ochrony środowiska. Działamy w obszarach gospodarki odpadami, emisji zanieczyszczeń do powietrza, gospodarki wodno- ściekowej czy gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.

Zakres działania

W ramach współpracy prowadzimy bieżące sprawy środowiskowe, realizujemy obowiązki sprawozdawcze, opracowujemy wnioski i operaty służące uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Monitorujemy zmiany w przepisach dotyczących ochrony środowiska.

Pomagamy w przygotowaniu do kontroli środowiskowych oraz audytów w tym ISO 9001 i ISO 14001. W naszym zespole posiadamy osoby będące audytorami zewnętrznymi systemów ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015.

Jako pierwsi wdrożyliśmy unikatową usługę „Środowiskowe SOS” polegającą na szybkim doradztwie środowiskowym w nagłych i pilnych sytuacjach. Usługę realizujemy telefonicznie, drogą mailową lub online z wykorzystaniem platform raportowych jako BDO czy KOBIZE. 

Co nas wyróżnia?

Doświadczenie i wiedza: Posiadamy szerokie i interdyscyplinarne doświadczenie w dziedzinie ochrony środowiska, chemii i technologii przemysłowych pozwalające na biegłe poruszanie się w wielu branżach. Łącząc te umiejętności możemy proponować optymalne kosztowo rozwiązania środowiskowe

Indywidualne podejście do klienta:
Każdy przypadek traktujemy indywidualnie, dostosowujemy zakres doradztwa i obsługi do konkretnych potrzeb klienta i specyfiki branży.

Zaplecze techniczne:
posiadamy licencję i dostęp do oprogramowania środowiskowego służącego do modelowania rozprzestrzeniania zanieczyszczeń w powietrzu, modelowania hałasu środowiskowego itp.

Kompleksowe działanie:
realizujemy obowiązki sprawozdawcze, wspieramy w audytach i kontrolach, wdrażamy systemy zarządzania środowiskowego, kalkulujemy ślad węgłowy, opracowujemy wnioski o wydanie pozwoleń środowiskowych i decyzji, wykonujemy analizy oddziaływania, oceny zgodności z wymaganiami prawnymi i wiele innych.